Kontakt

Kontakta oss

Besöksadress
Forsgrens timmerhus
Skäggargatan 3
781 71 Borlänge

Postadress
Forsgrens timmerhus
Box 803
781 28 Borlänge

Våra lokala säljare

Vi har nästan 60 års erfarenhet av att bygga hus och att hjälpa våra kunder genom processens alla steg. Våra lokala säljare finns nära dig. De är länken mellan dig som kund och vår husfabrik i Borlänge. De delar med sig av sin ovärderlig kunskap om våra modeller och de kan din lokala marknad.

Dalarna och Gävleborg

Ewa Leek

Säljrepresentant Dalarna och Gävleborg.

Kontaktuppgifter

Mobil: 070-636 39 71
E-post: ewa.leek@svenskahusgruppen.se

Anders Herrdin

Försäljningschef.

Kontaktuppgifter

Mobil: 070-294 94 08
E-post: anders.herrdin@svenskahusgruppen.se

Lars Dahlberg

Region Dalarna.

Kontaktuppgifter

Forsgrens timmerhus
Dalgatan 66
796 31 Älvdalen
Telefon: 0251-102 00
Mobil: 070-399 83 69
E-post: lars.dahlberg@svenskahusgruppen.se

Stockholm och Mälardalen

Emil Swahn

Säljrepresentant Stockholm och Mälardalen.

Kontaktuppgifter

Forsgrens timmerhus
Valhallavägen 172
115 27 Stockholm
Mobil: 070-622 52 24
E-post: emil.swahn@svenskahusgruppen.se

Lars Sundberg

Säljrepresentant Stockholm och Mälardalen.

Kontaktuppgifter

Forsgrens timmerhus
Valhallavägen 172
115 27 Stockholm
Mobil: 070-512 64 42
E-post: lars.sundberg@svenskahusgruppen.se

Örebro och Värmland

Anders Ericsson

Säljrepresentant Örebro och Värmland.

Kontaktuppgifter

Forsgrens timmerhus
Johansdalsvägen 2 D
702 31 Örebro
Mobil: 0739-20 02 03
E-post: anders.ericsson@svenskahusgruppen.se

Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland, och Gävleborg

Pelle Persson

Säljrepresentant Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland, och Gävleborg.

Kontaktuppgifter

Forsgrens timmerhus
Orionvägen 49
831 55 Östersund
Mobil: 070-280 11 01
E-post: pelle.persson@svenskahusgruppen.se

Jämtland och Härjedalen

Michael Drewert

Säljrepresentant Jämtland och Härjedalen.

Kontaktuppgifter

Forsgrens timmerhus
Minervavägen 18
191 50 Sollentuna
Mobil: 076-127 37 10
E-post: michael.drewert@forsgrenstimmerhus.se

Västra Götaland och Halland

Ulf Hedlund

Säljrepresentant Västra Götaland och Halland.

Kontaktuppgifter

Mobil: 070 330 20 10
E-post: ulf.hedlund@svenskahusgruppen.se

Östergötland, Södermanland, Jönköping, Kronoberg och Kalmar län

Gary Dambergs

Säljrepresentant Östergötland, Södermanland, Jönköping, Kronoberg och Kalmar län.

Kontaktuppgifter

Byamansgatan 37
602 09 Norrköping
Mobil: 076-669 88 30
E-post: gary.dambergs@svenskahusgruppen.se

Personal på huvudkontoret

Nermin Osmancevic

VD

Kontaktuppgifter

E-post: nermin.o@svenskahusgruppen.se

Anders Herrdin

Försäljningschef

Kontaktuppgifter

E-post: anders.herrdin@svenskahusgruppen.se

Susanne Danielsson

Ekonomichef

Kontaktuppgifter

E-post: susanne.danielsson@svenskahusgruppen.se

Gunilla Johansson

Ekonomi

Kontaktuppgifter

E-post: gunilla.johansson@svenskahusgruppen.se

Roger Bengtsson

Ekonomi/Löner

Kontaktuppgifter

E-post: roger.bengtsson@svenskahusgruppen.se

Malin Hedman

Ekonomi

Kontaktuppgifter

E-post: malin.hedman@svenskahusgruppen.se

Ann Swahn

Växel/Reception

Kontaktuppgifter

E-post: ann.swahn@svenskahusgruppen.se

Peter Erlandsson

Produktionschef

Kontaktuppgifter

E-post: peter.erlandsson@svenskahusgruppen.se

Andreas Nordlund

Tf Produktionschef

Kontaktuppgifter

E-post: andreas.nordlund@svenskahusgruppen.se

Tomas Gustafsson

Tf Produktionschef

Kontaktuppgifter

E-post: tomas.gustafsson@svenskahusgruppen.se

Thomas Hansson

Inköp/Kundservicechef

Kontaktuppgifter

E-post: thomas.hansson@svenskahusgruppen.se

Bittan Johansson

Kundservice

Erik Hakanen

Kundservice

Kontaktuppgifter

E-post: erik.hakanen@svenskahusgruppen.se

Mikael Leino

Kalkylator

Kontaktuppgifter

E-post: mikael.leino@svenskahusgruppen.se

Pär Svedin

Kalkylator

Kontaktuppgifter

E-post: par.svedin@svenskahusgruppen.se

Elin Möller From

Konstruktionschef  

Kontaktuppgifter

E-post: elin.moller.from@svenskahusgruppen.se

Niklas Luotsinen

Konstruktör/data

Kontaktuppgifter

E-post: niklas.luotsinen@svenskahusgruppen.se

Patrik Nilsson

Konstruktör

Kontaktuppgifter

E-post: patrik.nilsson@svenskahusgruppen.se

Eduardo Bellucci

Konstruktör

Kontaktuppgifter

E-post: eduardo.bellucci@svenskahusgruppen.se

Anders Lindgren

Konstruktör

Kontaktuppgifter

E-post: anders.lindgren@svenskahusgruppen.se

Jonathan Gustafsson

Bygglov

Kontaktuppgifter

E-post: jonathan.gustafsson@svenskahusgruppen.se

Yngve Larsson

Timmerpanel

Kontaktuppgifter

E-post: yngve.larsson@forsgrenstimmerhus.se